Určitě je to smutný pohled. Evropské firmy a značky postupně vyklízí pozice v žebříčku těch světově nejhodnotnějších. V roce 2008 jich v první padesátce každoročně sestavovaného pořadí nejcennějších značek BrandZ bylo ještě šestnáct. Letos už pouze sedm, jak plyne ze včera zveřejněných údajů. Za technologické společnosti lze přitom s přimhouřením očí považovat pouze dvě z nich: SAP a Deutsche Telekom.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

kusonkapsas 01.07.2020 10:00
Takovou blbost jsem dávno nečetl. Asi by pan Kovanda mohl zjistit, kde se v Evropě nejvíc pracuje, a pak nám vysvětlit, jak to souvísí s bohatstvím? Evropští lideři jsou Řecko, Bulharsko, Polsko, Česko a Slovensko. Teda, samozřejmě, nejbohatší členové EU!
Jan Doubal 01.07.2020 09:13
Jako komentář je to určitě zajímavé, ale opravdu platí, že za tento problém může hlavně "vysoké zdanění práce a příliš štědrá podpora v nezaměstnanosti. První podvazuje poptávku po pracovní síle, druhé její nabídku." ? Není problém spíše v obecně vysoké byrokratické zátěži směrem k soukromému podnikání MSP, která v důsledku ničí inovace v zárodku (a ostatně blokuje i ten trh práce, protože proč podnikat za této situace, kdy malý podnikatel je de facto vazalem státu, pokud chce podnikat legálně)? A obecně problém národních států v Evropě? Kdyby EU měla jeden jazyk, jednu měnu a jednu regulaci byzynsu, nebyla by třeba Alza už nyní na pozici Evropského Amazonu (prosím berte to s nadsázkou)?
Pavel Valchář 01.07.2020 09:04
Bohužel pro Evropu, vysoce pravdivý článek...Ale EU má řešení, bude rozdávat peníze, takže ta strategie dohnat a předehnat se brzy uskuteční...ale ne ve vztahu k USA.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru