Ve světě se novým typem koronaviru nakazilo už více než deset milionů lidí a skoro 500 tisíc jich komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo.

Přes 2,5 milionu infikovaných mají nejhůře zasažené Spojené státy, asi o polovinu méně Brazílie. Poslední milion nakažených opět přibyl za méně než týden. Zatímco Evropa postupně otevírá hranice, ve Spojených státech je situace složitější. V sobotu se tam za jeden den nakazilo přes 45 tisíc lidí, což byl rekord od vypuknutí pandemie. Počty nově potvrzených případů nákazy stoupají i v Česku. Jen v sobotu přibylo 260 případů, což je největší nárůst od 8. dubna. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha to ale není důkaz nástupu druhé vlny epidemie − může za to hlavně nárůst počtu nových případů v těžební firmě OKD.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru