Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur. Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil. "Stabilizační balík je klíčový pro naši budoucnost," vzkázal ve čtvrtek šéf Lufthansy Carsten Spohr akcionářům, kteří ho kvůli pandemii sledovali jen na dálku přes internet. "Neprosíme o nic menšího než o souhlas se záchranou německé Lufthansy," poznamenal. Pro plán se nakonec včera vpodvečer vyslovilo 98 hlasujících akcionářů. A to včetně Heinze Hermanna Thieleho, který drží 15,5 procenta Lufthansy. Že plán nezablokuje, potvrdil až ve středu. Plán spolkové vlády počítá s tím, že stát ve společnosti za zhruba 300 milionů eur získá 20procentní podíl a dvě místa v dozorčí radě. Do firmy stát investuje 5,7 miliardy eur a spolu s komerčními bankami poskytne úvěr za další až tři miliardy eur. S opatřeními včera vyjádřila souhlas i Evropská komise, což se chystá napadnout konkurenční Ryanair.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru