Rada České televize přiznala řediteli Petru Dvořákovi o třetinu menší bonus než v předcházejících sedmi letech. Samo o sobě by to nestálo za valnou pozornost, kdyby to neukazovalo směr, kterým se nově zvolená Rada ČT vydává. A tím je nepřátelství vůči současnému modelu veřejné služby.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jiří Brunclík 25.06.2020 12:51
Paní Janečková, úplně si nejsem tedy jist co netolerantního jsem napsal, jen jsem chtěl napsat co mi vadí a to nejen na programu a co si o tom myslím (o odměně za co). Koukám, že bude asi opravdu lepší mlčet a tvářit se že je všechno fajn a nezapomenout vyjmenovat pozitiva nebo dostanu výchovnou lekci. Jinak samozřejmě pokud to někomu vyhovuje neberu mu to. Ale nároky mám tak nějak vyšší i za 135 korun, protože v poslední době mi zbyly už jen Události a Události, komentáře. Ještě že tu není uveden věk, jinak bych ještě dostal že jsem buď mladý nebo už starý a celkově jsem příspěvek tak nějak nevyvážil a psa taky nemám a nevím jestli je to dobře nebo špatně ve vztahu k názoru na čt.
Marie Janečková 25.06.2020 10:57
Pane Brunclíku, nikdo Vás nenutí dívat se na ČT 1 na "provařené" pořady, nebo na něco podobného na ČT 3. Ona má ta veřejnoprávní televize ještě další programy (ČT 2, ČT Art). A proč by neměly být v hlavním vysílacím čase třeba pohádky? Po deváté hodině začínají docela zajímavé pořady, ale protože mám dva psy, natočím si je a podívám se třeba místo nějakého pořadu v hlavním čase, který mne nezajímá. Nechtělo by to trochu tolerance, pane Brunclíku? Dovolte mi citát: "Není na světě člověk ten, aby se zachoval všem".
Jiří Brunclík 25.06.2020 07:38
Komentovat objektivitu ČT nebudu protože asi nejsem ten správně smýšlející a mohl bych to od těch co tomu opravdu rozumí a mají pravdu schytat. Ale o zachování kvality nemůže být ani řeč, tedy pokud jsem někde nepřehlédl že si připlácím na TV archiv. Chalupáři, Nemocnice pořád dokola. K tomu sice máme program pro děti (proč ne) který končí s vysíláním ve 20:00 ale to nevadí pohádku přesuneme od 20:00 na čt1. Nevím jestli někdo přemýšlí nad tím pro koho pohádky jsou a jestli je potřeba je tlačit dospělým lidem i v hlavním čase. No a na sobotu přijde perla komerční Zázraky přírody. To je masakr. K tomu nějaký pečení a lá musíme se vyrovnat Nově. A neprůhlednost hospodaření respektive nějaké zapomínání se zmínit o vyrovnaném nevyrovnaném rozpočtu mne taky nenaplňují nějakým klidem a pocitem že je vše jak má být. K tomu ten správný průzkum ve správný čas že by si lidé představovali klidně zvýšení koncesionářských poplatků a je vymalováno. A čt3? Kdo to vymyslel. Mám rodiče kterým je okolo 70 let a pustili to párkrát ze začátku a spíš mají pocit že si někdo myslí že už jsou úplně dementní a musí koukat z vděčnosti že jim to někdo zřídil za jejich peníze. Takže za mě odměna pro ředitele úplně nevím za co protože ta je za něco navíc, za kvalitní práci je plat jako u běžných lidí. Po letech někdo řekne že se mu nelíbí koleje po kterých čt jede a hned vyhrožování totalitou apod. protože to není podle těch správných not.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru