V oklahomské Tulse proběhlo první velké předvolební shromáždění po dlouhé pauze, kdy se Spojené státy v předchozích třech měsících potýkaly s pandemií koronaviru. Donald Trump zde v sobotu restartoval kampaň před listopadovými prezidentskými volbami.

Ale už pohled do konferenční haly, kde přednesl svůj více než stominutový projev, ukázal, že Trumpova situace je vážná. Jeho tým dopředu tvrdil, že zájem o mítink mnohonásobně převyšuje dovolenou kapacitu návštěvníků. Jenže nakonec zůstala třetina míst prázdná.

"Zachránil jsem stovky tisíc životů," tvrdil Trump na shromáždění, že jeho postup proti pandemii byl úspěšný. Podle průzkumů si ale většina Američanů myslí, že prezident pandemii nezvládl.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.