Hranice se pomalu otevírají, přísný režim se uvolňuje, lidé začínají cestovat. Z důvodů celosvětové pandemie nemoci covid-19 bude při sjednávání cestovního pojištění letos zvlášť důležité, do jaké země se Češi rozhodnou vydat.

Pojišťovny se v zásadě shodují. "Pokud bude pro daný stát vydáno varování ministerstva zahraničních věcí týkající se nedoporučení cestovat do země z důvodů spojených s pandemií koronaviru, k hrazení pojistných výdajů nepřistoupíme," říká mluvčí ČSOB Patrik Madle. Jeho slova potvrzuje i mluvčí Generali České pojišťovny Jan Marek: "Naše cestovní pojištění se vztahuje výhradně na situace, kdy klient vycestuje do země, která je z pohledu výskytu koronaviru bezproblémová."

Vše se tak bude odvíjet od takzvaného semaforu. Jde o systém označující bezpečnost zemí EU a schengenského prostoru z hlediska cestování. Jednotlivé státy jsou na mapě vyznačeny červeně, oranžově nebo zeleně. Červená značí vysoké riziko výskytu (a tedy i nákazy), oranžová střední, zelená nízké. Jeho aktuální verzi lze nalézt na stránkách ministerstva zdravotnictví a zahraničí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru