Muž, který svými protivládními demonstracemi loni dvakrát zaplnil pražskou Letnou, teď chce obrátit pozornost na opozici. V rozhovoru pro HN předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář mluví o tom, že má příští týden v plánu schůzky s šéfy opozičních stran, hovoří ale také o činnosti spolku v době nouzového stavu. Prozrazuje výši svojí mzdy i to, že by po příštích volbách vedení Milionu chvilek rád někomu předal.

HN: Setkáváme se den po vaší zatím největší letošní demonstraci. Splnila vaše očekávání?

Překonala. Na začátku to vypadalo, že se lidem moc nebude chtít ven. A nakonec se to vyšplhalo na 167 akcí po celé zemi. Lidé nám ještě teď posílají fotky a cítíme z nich radost, že se mohli sejít. Na Staroměstském náměstí i přes původní snahu vlády omezit účast lidí na demonstracích na 500 asi pár tisíc účastníků bylo. Myslím, že se podařilo říct, co bylo třeba. Nejen poukázat na to, jak vláda zneužívá moc, ale i přesunout pozornost na opozici, protože je míč na její straně.

HN: Co od opozice čekáte?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.