Letecká společnost Cathay Pacific Airways si zajistila záchranný plán za 39 miliard hongkongských dolarů, v přepočtu 119 miliard korun. Pomůže jí vypořádat se s dopady koronavirové krize. Plán navržený aerolinkami už schválila vláda Hongkongu, která prostřednictvím nové agentury Aviation 2020 získá ve firmě šestiprocentní podíl a poskytne jí i půjčky. Vlajková letecká společnost Hongkongu, která zaměstnává přes 34 tisíc lidí, se tak stala další v řadě, která přijala pomoc vlády, aby krizi přežila. Podle ministra financí Hongkongu Paula Chana vláda nemá zájem stát se dlouhodobým akcionářem Cathay Pacific a nemá ani v úmyslu zasahovat do rozhodování managementu. Navíc očekává, že dividendový výnos z investice bude od čtyř do 7,5 procenta.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru