Slovenské obchody jsou od března v neděli zavřené. Je to hygienické opatření kvůli pandemii koronaviru, která ale i na Slovensku zvolna odeznívá. Zavření obchodů v neděli však jako téma médií zůstává, protože je důležité pro velkou skupinu vládních i opozičních poslanců. Ti zastávají konzervativní postoje a neděle by podle nich měla zůstat dnem věnovaným rodině a případně návštěvě kostela. Na druhé straně, liberálové jako vicepremiér Richard Sulík tvrdí, že nedělní prodej by se zakazovat neměl a je věcí každého, zda půjde v neděli do kostela, nebo nakupovat.

Bublající spor o zákaz nedělního prodeje, který prosazuje opozice hned ve dvou odlišných návrzích novely zákoníku práce, je jen jedním z témat, jež se objevila na Slovensku v souvislosti nástupem nové vládní koalice premiéra Igora Matoviče, která s sebou do parlamentu přinesla řadu nových i starých politiků zastávajících konzervativní postoje blízké katolické nebo jiné křesťanské církvi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.