Počítačový program je možno považovat za nejmodernějšího nástupce pradávného mýtu. Takový program ve skutečnosti není (není tvořen z atomů, jeho prvky se nenalézají v Mendělejově periodické tabulce prvků), a přesto skutečnost organizuje. Podobně jako mýty − ani ty nejsou z "našeho" světa, a přesto jej organizují. Romeo a Julie zřejmě nikdy nikde neexistovali, a přesto strukturují naši představu lásky, patosu a oběti. Vhodná aplikace vám umožní vytvořit dojem, že jste na více místech najednou (webová konference), nebo dojem, že ve skupině kamarádů střílíte mimozemšťany (multiplayer hra). Aplikace vám řekne, že se máte jít projít nebo spěchat na schůzku. Podobně užitečně, jako nám mytické pranostiky pomáhaly s tím, kdy zasít a jaké bude asi počasí. Byly užitečné a dávaly nám řád. Podobně jako naše počítačové aplikace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jana Kotalova 08.06.2020 01:46
"Jsme nedaleko, ba již jsme nastoupili cestu, kdy nás vlády mohou sledovat na každém kroku, a navíc docházíme k nevyhnutelnému závěru, že je to tak asi lépe." Skutecne? Mohl byste to rozvest? Rozhodne nedochazim k zaveru, ze by bylo lepe kdyby mne nejaka (jakakoli) "vlada" sledovala na kazdem kroku. A vubec nechapu duvody, proc to vitat...
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru