Není nutné, aby prezident Donald Trump použil zákon o vzpouře z roku 1807 a poslal do ulic měst armádu. Ve středu to na tiskové konferenci prohlásil americký ministr obrany Mark Esper. "Vždy jsem věřil, že nejlépe vhodná pro podporu civilních úřadů a jejich bezpečnostních složek je Národní garda. Říkám to nejen jako ministr, ale i jako bývalý voják a člen Národní gardy. Použití regulérní armády pro zabezpečení pořádku musí být tou poslední možností, a to jen v těch nejnaléhavějších případech. A v takové situaci nejsme," prohlásil Esper.

Nahrává mu, že pozvolna opadává vlna demonstrací po usmrcení Afroameričana George Floyda policií v Minneapolisu, z nichž některé přerostly do násilných střetů s bezpečnostními složkami. Trump nakonec ve čtvrtek obavy mírnil. "To záleží, nemyslím si, že to budeme muset udělat," odpověděl šéf Bílého domu na otázku Newsmax TV, zda by do měst kvůli protestům, které na některých místech přerostly v násilnosti, poslal armádu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.