Rada veřejnoprávní České televize se v úterý sejde poprvé v novém složení. Projednat by měla hned několik citlivých témat − loňské hospodaření televize, kandidáty na nového předsedu rady a také to, zda generální ředitel Petr Dvořák bude mít za loňské výsledky České televize nárok na maximální finanční bonus. Tedy deset jeho měsíčních platů, což je 2,4 milionu korun.

Jednání rady by podle očekávání mohlo být vzrušenější, než bylo dříve zvykem. Volbě nových šesti členů celkem z patnácti předcházela vyostřená debata poslanců parlamentu hlavně o hospodaření televize a jejím směřování. Například TOP 09 po volbě nových radních oznámila, že situace je tak vážná, že by mohla vyvolat další televizní krizi. Důvodem té minulé z roku 2000 byla výměna vedení televize pod taktovkou tehdy vládní ODS. Ta vyvolala stávku zaměstnanců a masové protesty veřejnosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.