Brazilci získali neopakovatelnou možnost alespoň na chvilku nahlédnout přímo do útrob administrativy krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara. Nejvyšší soud nechal 23. května zveřejnit zhruba dvouhodinový záznam z dubnového zasedání vlády, na němž se hlava státu (prý) pokouší zasahovat do policejního vyšetřování členů své rodiny. Prostořeký prezident nijak nešetří ostrými výpady ani vulgaritami na adresu bývalých spojenců a politických nepřátel. Mnohé Brazilce jeho slovník šokoval.

Incident přišel v době, kdy více než dvousetmilionová Brazílie předběhla v počtu nakažených koronavirem Rusko i Velkou Británii a se zhruba 414 tisíci nemocnými se zařadila na druhé místo žebříčku nejpostiženějších zemí světa za Spojené státy americké. Přesto prezident Bolsonaro stále mluví o koronaviru jako o "chřipečce" a odmítá dodržovat karanténu, nic mu neříká bezpečnostní vzdálenost mezi lidmi. "Musíme tomu čelit jako chlapi, krucinál. Stejně jednou všichni umřeme," nechal se slyšet nedávno.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru