Všechno jde rychleji, než se čekalo. Ještě před měsícem epidemiolog Roman Prymula říkal, že hranice budou zavřené až dva roky, a nyní se otevírají všude v Evropě, Česko nevyjímaje. Říkalo se také, že na letní dovolenou v zahraničí máme zapomenout, a dnes už jsou naši první turisté v Chorvatsku. I obchody, restaurace a hotely se otevírají dřív, než se čekalo. Lidé houfně odhazují roušky, bez kterých ještě před čtrnácti dny nedali ani ránu a o kterých nás epidemiologové ujišťovali, že je možná už ani nikdy neodložíme. Co je za tím? Je to jen zázračné zlepšení epidemiologické situace? Troufnu si říci, že nikoliv. Například v pondělí v Česku přibylo 111 nakažených, což je nejvíc od poloviny dubna. Za rychlejším uvolňováním je hlavně měnící se atmosféra ve společnosti, což přiznává i vláda. Jádro všeho je v tom, že po necelých třech měsících nejen v Česku nastal jev, který se dá nazvat únava z katastrofy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

vaclav.podstawka 21.05.2020 10:35
...Blahobytná společnost trpěla nudou, byla tu poptávka po nějaké akci, což bylo vidět už na hysterických reakcích na migrační vlnu v roce 2015, po které teď s odpuštěním neštěkne ani pes. Když tedy přišel skutečně závažný problém, pandemie koronaviru, bylo to jako na objednávku. ... Myslím, že migrační vlna je daleko větší problém než koronavirus.
Tomáš Válek 20.05.2020 12:56
Souhlas, ale myslím si, že přìště už zachování ekonomiky bude zaprvé třeba a zadruhé i velmi oddůvodnéné
jp.straka 20.05.2020 07:48
Moc pěkně napsáno
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru