Poněkud překvapivě našli v posledních dnech společnou řeč němečtí Zelení s konzervativci z bavorské Křesťansko-sociální unie (CSU). Pojítkem je až příliš levné maso. Podle Zelených je v Německu v poměru k platům dokonce nejlevnější v Evropě a vláda by s tím měla něco dělat. Proti je CDU, silnější koaliční partner CSU.

Maso je Německu velice levné. V poměru k příjmům tamních domácností zcela určitě. Není to ale tím, že se na něj stejně jako třeba na mléko, ovoce a zeleninu vztahuje snížená sedmiprocentní daň z přidané hodnoty. Hlavní příčinou je, že Němci produkují maso ve velkých objemech a hlavně s nízkými náklady. Pětadvacet velkých masokombinátů tlačí dolů ceny jatečných zvířat, které vykupují od chovatelů. Pracovní a mzdové podmínky na porážecích linkách i v bourárnách masa, kde často pracují cizinci, jsou přitom velice špatné. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.