Téměř po dvou měsících, kdy byly zavřené kvůli pandemii nemoci covid‑19, se v pondělí ráno otevřely pro veřejnost všechny archeologické památky v Řecku.

Archeologické památky se otevírají v první etapě zpřístupnění řeckých kulturních institucí. Na muzea má dojít až 15. června, do kin budou lidé moci začít chodit 1. června. Aténská Akropole je nejnavštěvovanějším místem v Řecku − loni na ni vystoupalo 2,9 milionu návštěvníků, což bylo o 14 procent více než předchozího roku. Ministryně kultury Lina Mendoniová řekla, že tam, kde to bylo nezbytné, byly umístěny panely s upozorněním na nutnost dodržovat odstupy 1,5 metru mezi jednotlivými návštěvníky. Doporučuje se mít roušku, ale není to povinné s výjimkou průvodců.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru