V boji se suchem, které odborníci hodnotí jako nejhorší za posledních pět století, chce mít ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) v záloze 31 míst, kde by se v budoucnu mohly stavět nové vodní nádrže. Přibyly by tak na seznam, kde je už teď nachystaných 65 lokalit. Nádrže by lidem měly poskytnout další zdroje vody. Tomanův úřad však může narazit, jako v jiných případech z minulosti, na ministerstvo životního prostředí Richarda Brabce (ANO). "My chráníme v první řadě lidi, oni chrání krajinu," vysvětluje v rozhovoru pro HN Toman. Sám přitom nevěří, že se shodnou na všech 31 lokalitách.

HN: Ministr životního prostředí Richard Brabec před novináři zmiňoval, že se někdy hádáte. O čem?

Neřekl bych, že se hádáme, je to normální výměna názorů.

My jsme hospodářské ministerstvo a vycházíme z pozice, že by krajina měla být obhospodařovaná. Chráníme v první řadě lidi, oni chrání krajinu. Na některé věci máme přirozeně odlišný názor.

HN: Na které?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru