Tchajwanské společnosti Foxconn v prvním čtvrtletí klesl meziročně zisk téměř o 90 procent na 2,1 miliardy

790 mld. Kč

činily v přepočtu výnosy firmy v prvním čtvrtletí, to je meziroční snížení o 12 procent.

tchajwanských dolarů (TWD; 1,8 miliardy Kč). Pandemie nemoci covid-19 firmě přerušila výrobu, ale také prudce snížila poptávku po výrobcích od společnosti Apple a od dalších velkých klientů Foxconnu. Firma, která je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě, ale současně oznámila, že ve druhém čtvrtletí očekává stabilizaci podnikání a také růst výnosů ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Hlavní výrobní základnou firmy je Čína, kde už všechny její stěžejní továrny obnovily běžný provoz. Foxconn od roku 2000 působí také v Česku, kde má svou základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Výrobní závody má v Pardubicích a Kutné Hoře.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru