Schválně: když je vaše armáda oslabená, prohrává, logistika vázne, ba někteří vojáci začínají hladovět, jaké velení potřebujete? Motivované, které má k dispozici maximální prostředky a veškerý komfort k práci, aby nepříznivou situaci zvrátilo? Nebo takové, které začne solidárně hladovět s vojáky? Je to snad jasné. Pokud chcete vyhrát, musí mít velení všechny prostředky, aby se mohlo zabývat situací na frontě a nemuselo řešit vlastní břicho.
Tuhle elementární logiku není zjevně schopná pojmout ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která přišla s přesně opačným návrhem: snížit v krizi platy politikům. "Je velmi důležité, aby se ukázalo společnosti, že jako vláda začneme šetřit a že začneme u sebe," prohlásila. Platová základna by u poslanců, senátorů a ministrů podle ní měla být ve výši maximálně pětinásobku minimální mzdy. To znamená 73 tisíc korun. Maláčová předvádí opravdu zvláštní myšlení: potřebujete, aby někdo pracoval více a lépe, takže ho demotivujete tím, že mu seberete kus platu.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru
Komentáře ke článku