Letošní epidemie koronaviru zkřížila mnohým z nás plány, včetně cestovních. I když se turistika vrátí do normálu, pro řadu lidí bude letní dovolená v roce 2020 rámovaná hranicemi Česka. Kam se vydat a vyhnout se přitom těm známým, tedy přeplněným místům a oblastem? 

Novohradské hory

Pohoří (či spíše členitější vrchovina) na samém jihu Čech na rakouské hranici patří mezi nejodlehlejší a nejřídčeji osídlené krajiny Česka. Nebylo tomu tak ovšem vždy, pozici "na konci světa" získaly Novohradské hory teprve po konci druhé světové války a zejména spuštěním železné opony na přelomu 40. a 50. let 20. století. Většina území se pak octla v nepřístupném pohraničním pásmu, vysídlené a zničené německé vesnice už nikdo neobnovil.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.