Třiapadesátiletý Robert Markovič, který jako první pacient s covidem-19 v Česku dostal experimentální lék Remdesivir, v úterý odešel ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do domácího léčení. Podle lékaře Michala Šotoly z I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí 1. LF UK a VFN má pacient před sebou náročnou rehabilitaci. Propouštěný muž poděkoval personálu a lékařům, jsou podle něj "frajeři" a zachránili mu život. "Boj ještě neskončil a plně si to uvědomuji," řekl médiím. Od 10. března se léčil nejprve v Thomayerově nemocnici kvůli zápalu plic, později byl pozitivně testován na koronavirus a ocitl se v kritickém stavu. K práci taxikáře se už vracet nechce, zvažuje nabídku od firmy, která rozváží mezi nemocnicemi krev.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru