V Itálii se za včerejšek potvrdilo dalších 1221 případů nákazy koronavirem. Je to nejméně od 10. března. Díky zlepšující se situaci začala v pondělí země s uvolňováním omezení, která zavedla v březnu ve snaze zmírnit šíření koronaviru.

Jako první v Evropě od 10. března vláda vyhlásila v celé zemi omezení volného pohybu. Od včerejška mohou Italové alespoň v rámci stejného regionu navštívit své příbuzné či si jít zaběhat do parků. V uzavřených veřejných prostorech ale musí nosit roušky. Itálie je co do počtu potvrzených případů nákazy koronavirem třetí nejhůře postiženou zemí na světě (po USA a Španělsku), v počtu úmrtí s covid-19 je druhá po USA.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru