Přibližně dva týdny bude českým výzkumníkům trvat, než vyhodnotí data z plošného testování desítek tisíc lidí. Na konci experimentu, který začíná zítra, by mělo být jasnější, kolik Čechů nemoc covid-19 přechází bez příznaků.

"Je určitá skupina lidí, kteří nejsou ve statistikách pozitivních případů zachyceni, ale přitom si onemocněním již prošli. Sami o tom nevědí, protože neměli nebo nemají příznaky. Přitom se už u nich vytvořily protilátky a mohou být infekční," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Náměstek ministra Roman Prymula očekává, že výsledek studie protilátek v populaci bude v řádech promile až jednotek procent. Vyšší v regionech, kde byla epidemie horší.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru