Česko je unikát - má hranice zavřené zevnitř. Lidé nesmí až na výjimky ven. Není divu, že to vzbuzuje asociace na dobu nesvobody. Není divu, že nervozita svobodomyslných lidí roste. Není divu, že se někteří z nich už organizují na Facebooku k protestům. Zvláště když vystoupí prezident a klidně prohlásí, že hranice by podle něj měly zůstat zavřené celý rok. Předtím šéf krizového štábu říkal, že to budou dva roky. Lidé v Česku dobře vědí, co taky může znamenat "dávám tomu rok, maximálně dva". Vědí, že jednotkou dočasnosti tady zpravidla bývá "jeden furt". Obavy ze zneužití situace jsou tak zcela namístě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Radim Svoboda 21.04.2020 10:50
Vážený pane Trauške, nemohu se zbavit dojmu, že jste buď četl jiný článek, nebo jste přeskakoval celé odstavce. V článku je jasně napsáno, cituji: "je logické kontrolovat a umísťovat do karantény lidi přijíždějící do země. Ale zakazovat vyjíždět ven? Proč?". To jestli, a za jakých podmínek, vpustí sousední země na své území naše občany je samozřejmě na jejich uvážení. A za druhé, jestli současný zákaz vycestovat někomu připomíná zákazy v době budování komunismu, tak to je věc osobního názoru a zkušenosti. Mně osobně to ty časy připomíná až moc. A také je samozřejmě legitimní se ptát, jestli jsou "dekrety" plukovníka Prymuly v souladu s Ústavou a zákony demokratické země. Hezký den, RS
Petr Trauške 21.04.2020 08:55
Autor zapomíná, že riziko je z hlediska navratu zpatky do CR. Jeho argumenty jsojsou v teto dobe liche z hlediska srovnani se socialismem. Riziko je stalecextremni.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru