Německá kancléřka Angela Merkelová varovala před "orgiemi diskusí o otevírání". Namístě je podle kancléřky nadále opatrnost.

Merkelová řekla, že zlepšující se bilance počtu nemocných může být klamná, proto je nezbytné nadále zachovat disciplínu a dodržovat karanténní opatření. Kancléřka má dojem, jako by se jednotlivé německé spolkové země předháněly v tom, která oznámí dřívější termín zrušení nějakého omezení zavedeného kvůli šíření nového koronaviru. Agentura DPA citovala kancléřčina slova o "orgiích" z videokonference vedení CDU. Merkelová na následné tiskové konferenci zdůraznila, že boj proti nákaze se Německu daří − počet nových případů klesá, stále více lidí se uzdraví, jeden nový pacient nyní nakazí méně než jednoho dalšího člověka. Německo tak například mohlo znovu otevřít většinu obchodů a začít s návratem studentů do škol. Merkelová ale zdůraznila, že pořád není vyhráno.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru