Dvaapadesátiletý herec a hudebník Jaromír odehrál začátkem března tři představení v různých divadlech v Praze. Potkal se s desítkami, možná stovkami lidí. "O koronaviru se už mluvilo, byl to ale jen vzdálený problém. Normálně jsme hráli, netušili jsme, že jsou to na dlouhou dobu naše poslední představení," popisuje. Jeho celé jméno redakce zná, nepřál si ho ale zveřejnit.

V polovině března vláda rozhodla o zákazu shromažďování a divadla se úplně zavřela. Týden poté Jaromír zjistil, že nemoc covid-19 má. "Nemusí to být lehká chřipka, jak si část lidí myslí. Pro mnoho lidí, včetně mě, je to těžko stravitelná choroba," vysvětluje, proč se rozhodl svoji zkušenost s nemocí zveřejnit. I když pod podmínkou anonymity. "Nerad bych, aby se kolegové a známí báli, že je pořád můžu nakazit, i přes negativní testy," vysvětluje vyléčený pacient.

Kde koronavirus chytil, dodnes přesně neví. Po březnovém hraní v Praze sedl do mezinárodního rychlíku a odjel do Brna navštívit strýce. "Tehdy ještě nebyly povinné roušky a ve vagonu kýchalo a kašlalo několik lidí. Jako starý průduškář jsem na to citlivý, tak jsem si říkal: Snad něco nechytnu. Ale koronavirus mě pořád nenapadl a neděsil," líčí Jaromír.

Po návštěvě strýce opět nasedl do vlaku a zamířil do Zlína za jeho osmdesátiletou maminkou. "Už večer mi nebylo úplně dobře. Chtělo se mi zvracet, ale říkal jsem si, že mi asi nesedla večeře z bistra na nádraží. V noci jsem nemohl spát, ale zase jsem si našel odůvodnění, že byl úplněk," popisuje herec.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru