Paříž si včera připomněla rok od chvíle, kdy požár zachvátil slavný chrám Notre-Dame. Oheň loni zničil střechu, krov a špičatou věžičku z 19. století.

14 milionů

Tolik lidí a poutníků každý rok před vypuknutím požáru navštívilo slavný chrám Notre-Dame.

Práce na obnově chrámu nyní zastavila pandemie koronaviru. Není proto jasné, zda se podaří katedrálu rekonstruovat podle plánu. Prezident Emmanuel Macron už dříve slíbil, že rekonstrukce bude hotová do roku 2024, kdy se v Paříži konají olympijské hry. Ještě před pandemií se dělníci pokoušeli odstranit původní lešení, jež částečně roztavil oheň. Dokud to neudělají, tak není možné postavit nad památkou dočasný ochranný deštník. Ten ji má chránit až do doby, kdy se obnoví střecha a krov.

 

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru