309,5 tisíce vozů

vyrobila loni automobilka Huyndai v Nošovicích, to je 1500 denně.

129,26 mld. Kč

činily tržby podniku v roce 2018, zisk dosáhl 7,22 miliardy korun.

Jako první velký podnik v Česku obnovila včera výrobu automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místec-ku. Stalo se tak po třítýdenní odstávce zapříčiněné koronavirem. Zpočátku se bude místo obvyklých tří směn pracovat jen na dvě. Na samotnou automobilku je navázáno několik desítek dodavatelů v Evropě a další z Jižní Koreje, nyní taktéž obnovují výrobu. "Tito dodavatelé jsou s námi sladěni a fungují v režimu stejně jako my. Jen v Moravskoslezském kraji se to týká 12 tisíc zaměstnanců, z nichž 3300 pracuje pro nás, 8700 pro přímé dodavatele," řekl mluvčí podniku Pavel Barvík.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život se vrací do normálu a my vám chceme pomoct, aby to byl návrat co nejpříjemnější. Proto tu je newsletter Sedmička HN. Sedm zajímavých tipů pro čtení a několik nápadů pro volný čas, každý pracovní den v sedm ráno přímo do vaší mailové schránky!

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru