Japonsko podpoří ekonomiku zasaženou dopady koronaviru částkou 108 bilionů jenů (zhruba 25 bilionů Kč), zatím nejvyšší k takovému účelu ve své historii. Soubor opatření včera schválila vláda. Částka odpovídá zhruba 20 procentům HDP země a je vyšší než pomoc schválená za finanční krize z roku 2009. V poměru k HDP je schválená suma vyšší, než jakou v těchto dnech schválily Spojené státy (11 procent HDP) nebo Německo (pět procent HDP). Premiér Šinzó Abe řekl, že na přímé investice vyčlení 39 bilionů jenů. Kabinet vyplatí domácnostem, kterým kvůli pandemii klesly příjmy, 300 tisíc jenů (70 tisíc Kč), další příplatky pak obdrží ty z nich, jež pobírají přídavky na děti. S hotovostí na překlenutí nejtěžšího období mohou počítat i malé a střední firmy. Ty rovněž nebudou celý rok muset platit korporátní daň.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru