V Česku byly první tři případy nákazy koronavirem prokázány 1. března: včera to byl přesně měsíc. V tuzemsku bylo 1. dubna večer evidováno přes 3500 potvrzených případů a téměř 40 obětí, otestováno bylo přes 55 tisíc lidí. Podíl pozitivních pacientů na celkovém počtu testů je tak přes šest procent a mírně se snížil, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Počet pacientů podle Vojtěcha bude dál růst. "Žádný stát není schopný epidemii zastavit ze dne na den. Rozhodně nemíříme směrem italského nebo španělského scénáře," řekl. Nemocniční kapacity jsou podle něj schopné situaci zvládat. "Na rozdíl od jiných států, které mají primárně zasaženou seniorní populaci, to tak v Česku není," prohlásil. Podíl seniorů mezi nakaženými se podle něj nezvyšuje. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška jde zhruba o 22 procent diagnostikovaných.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru