V Česku byly první tři případy nákazy koronavirem prokázány 1. března: včera to byl přesně měsíc. V tuzemsku bylo 1. dubna večer evidováno přes 3500 potvrzených případů a téměř 40 obětí, otestováno bylo přes 55 tisíc lidí. Podíl pozitivních pacientů na celkovém počtu testů je tak přes šest procent a mírně se snížil, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Počet pacientů podle Vojtěcha bude dál růst. "Žádný stát není schopný epidemii zastavit ze dne na den. Rozhodně nemíříme směrem italského nebo španělského scénáře," řekl. Nemocniční kapacity jsou podle něj schopné situaci zvládat. "Na rozdíl od jiných států, které mají primárně zasaženou seniorní populaci, to tak v Česku není," prohlásil. Podíl seniorů mezi nakaženými se podle něj nezvyšuje. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška jde zhruba o 22 procent diagnostikovaných.

Newsletter

Sedmička HN

Život se vrací do normálu a my vám chceme pomoct, aby to byl návrat co nejpříjemnější. Proto tu je newsletter Sedmička HN. Sedm zajímavých tipů pro čtení a několik nápadů pro volný čas, každý pracovní den v sedm ráno přímo do vaší mailové schránky!

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru