Firmy, jejichž podnikání bylo zasaženo koronavirem, budou moci od pondělí žádat o státní příspěvek na náhradu výdělků pracovníků. Podpora se bude týkat už březnových mezd.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) včera představila pravidla, podle kterých bude stát přispívat na mzdy. Nárok budou mít například obchody či restaurace, které jsou kvůli vládnímu nařízení uzavřeny, či podniky, které omezily výrobu kvůli propadu poptávky nebo nedostatku materiálu. Podpora bude 60 nebo 80 procent. Kromě mezd bude stát přispívat také na odvody na pojistné. Jen za druhou polovinu března bude opatření stát téměř 11 miliard korun.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru