Mnichovská módní návrhářka Pia Bolte je přesvědčena, že je koronaviru možné čelit stylově. Vytvořila sérii roušek, se kterými má úspěch nejen na německém trhu, ale také v USA. Tam míří zejména na klientelu v New Yorku, kde se její extravagantní modely dobře prodávají už několik let. A kde je v současnosti také jedno z hlavních ohnisek nákazy. Salon šestačtyřicetileté designérky prodává ručně ušité roušky s kapsou pro filtr za 49 eur. I přesto bývají na jejím e-shopu vyprodané. V německých lékárnách ale má být brzy v prodeji i verze zhruba za třetinovou cenu. Pia Bolte, která kdysi navrhovala i klasické bavorské dirndly, přitom s nápadem vytvořit své vlastní roušky přišla už po návštěvě Japonska loni v listopadu. V Tokiu je lidé nosili dávno před vypuknutím pandemie koronaviru.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru