Omezení pohybu lidí nařízené českou vládou při šíření nákazy novým koronavirem má na trhu práce nejhorší dopad na pracovníky v gastronomických službách, cestovním ruchu a kultuře. Naopak nové síly nabírají zejména e-shopy, logistické společnosti, přepravci či obchodní řetězce. Nouzový stav si vynucuje nejrůznější opatření, na něž by za normální situace nikdo nepomyslel. Dotýkají se školství, jehož běžný provoz byl uzavřením učeben a budov přerušen v první vlně, ale mění třeba i podobu televizního vysílání. Ještě nějaký čas to potrvá, vládní opatření nebude rušit ani soud.
"Dopady jsou viditelné zejména v sektoru gastronomických služeb, restauracím hrozí ztráty v desítkách miliard a mnohé z nich propustily většinu personálu, hlavně číšníky. Ale ani kuchaři a další zaměstnanci na tom nejsou lépe," prohlásil pro ČTK Michal Novák z pracovního portálu Profesia. Některé restaurace se snaží situaci zvládnout prodejem s sebou, alespoň omezeně funguje každý pátý podnik.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Sedmička HN
Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru