Pěstování květin, zejména růží, je jednou z důležitých částí keňského hospodářství. Koronavirus řádící v Evropě ale nyní ohrožuje i 150 tisíc lidí, většinou žen, které pracují v tomto odvětví v daleké zemi východní Afriky. Poptávka z Evropy téměř vymizela. Jak píše agentura Reuters, lidé nechodí na svatby ani na pohřby a partneři více než růže řeší zásoby toaletního papíru. Běžně přitom do Evropy míří 70 procent keňské produkce růží. Například na farmě Indera Naina pracuje dva tisíce lidí. Její denní produkce je 350 tisíc růží. Nyní jich prodá jen kolem 50 tisíc. Zbytek míří ze záhonů rovnou na skládku. Nainova firma Xflora nyní nařídila polovině zaměstnanců 15 dní neplaceného volna. Až se vrátí, půjde domů druhá polovina. "Pokud by situace měla pokračovat ještě měsíc, produkci úplně zastavíme," řekl Nain pro Reuters.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru