Kašli na psaní článku, je apokalypsa, říká mi včera kamarádka. Je čtvrtek odpoledne a už teď je cítit, jak město ztichlo a ustalo ono Komenského kvaltování, které prý jen pro hovada (míněno dobytek) dobré jest.

Je to vlastně nepředstavitelné, mávnutím proutku celá společnost přejde do mírně postapokalyptického režimu, nastane přepnutí do jakéhosi spořicího režimu. Nedozírné důsledky na ekonomiku shrnuje téměř každý článek, není divu, něco podobného se za našeho života nestalo, jestli vůbec někdy nastal takto globální halt.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu svým přátelům
  • Přístup do on-line archivu od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek?
Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

petrashavel 15.03.2020 21:19
Pěkné, ale myslím, že poněkud naivní. Mnoho lidí neušetří, naopak se dostane do velkých finančních problémů. Mít doma děti, zabavovat je či řešit s nimi výuku na dálku a při tom pracovat může být naopak nápor na rodinnou pohodu. Samozřejmě souhlasím s tím, že bychom se měli snažit z této situace vytěžit co nejvíc, ale tak romanticky a růžově to nevidím. Osobně doufám, že budu moci s dětmi alespoň do přírody. Zároveň smekám před autorem, kterého si opravdu vážím. Více takových lidí s přehledem i nadhledem. Hodně zdraví!
Pavol Ružička 14.03.2020 11:09
V mnohém s autorem souhlásím, ale jsem hodně rozhorčen vybízením lidí k tomu aby jezdili na Staroměstské náměstí a podobně. Možná to autor v době psaní eseje ještě nevěděl, ale to náměstí by potřebovalo právě vyklidit a ne naopak.
Naděžda Prügerová 13.03.2020 13:17
Překrásný a trefný článek, mluvíte mi z duše. Dnes mi můj 88 letý strýček řekl, že už snad noviny nebude ani číst, protože všude jen koronavirus, panika, obavy. A právě Váš komentář by si mělo přečíst co nejvíce lidí, pomohlo by jim to vidět celou situaci i z jiného úhlu pohledu. Zvažte otevření článku pro všechny, každá podpora v této nejisté době je nesmírně důležitá a potřebná. Děkuji.
šárka malínková 13.03.2020 10:38
Pane Sedláčku, to ani lépe napsat nešlo, Vy umíte pohladit po duši. Děkuji za skvělé vystižení všech výhod, které nám přináší současná situace. Kéž by si tyto výhody uvědomilo a užilo co nejvíce lidí. Mohlo by to přispět alespoň k drobnému "ozdravení" naší společnosti nejen od virů!
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru