Praze vadí, že nový stavební zákon dostatečně nezohledňuje rozdíly mezi malými a velkými městy. Své námitky vznesli její zástupci například na debatě s ministryní Klárou Dostálovou (za ANO) v rámci projektu Urban Leaders Club, kterou pořádaly HN. Ředitel pražského Institutu plánování a rozvoje (IPR) navíc tvrdí, že je i v zájmu státu, aby pravomoci starostů a primátorů posílil.

HN: Co byste chtěli na stavebním zákonu změnit?

Celá debata o stavebním zákonu je sporem o podobu plánování měst a obcí. Existují lidé, kteří si myslí, že současný systém funguje a zároveň města svojí vinou plánování nezvládají. Ti jsou často na ministerstvech. IPR a Praha se řadí ke druhé skupině, která říká, že to nezvládáme na základě současných zastaralých pravidel a je čas na významnou změnu. Je to hodně o nastavení mysli. Zda stát bude chytrý a začne využívat poten­ciál měst jako motoru ekonomiky, nebo bude hloupý, bude se tomu bránit a v konečném důsledku nebude mít na důchody, slevy na jízdném a podobně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru