Uzavření škol v rámci boje s koronavirem mimo jiné znamená, že část zaměstnanců zůstane doma s malými dětmi. To se citelně dotkne také nemocnic, domovů důchodců, zařízení pro dlouhodobě nemocné či sociálních služeb. Rozpisy zaměstnanců se tak musí narychlo měnit, aby důležité provozy nebyly ochromené.

Kam volat při podezření na koronavirus

- praktickému lékaři

- na pohotovost

- na krajskou hygienickou stanici

- na hotlinky Národního institutu veřejného zdraví:

+420 724 810 106 a +420 725 191 367

zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Kvůli preventivním opatřením vlády vedla vedení měst a krajů specifická jednání. "Určitě je to velký problém. Dotkne se to všech našich organizací, ale nejvíc těch, kde jsou zastoupené hlavně ženy − tedy sociálních služeb či zdravotních sester," potvrzuje zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU­-ČSL).

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) řeší stejný problém, a proto by uvítal, aby vláda napříště pozvala na jednání v obdobných krizových situacích i zástupce krajů, kteří by ministrům popsali důsledky v praxi. "Má to obrovský dopad na provoz krajských úřadů a jednotlivých institucí," komentuje Netolický nejnovější rozhodnutí kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru