Už když se v neděli večer vracel Oldřich Borusík ze Zlína s dcerou z Itálie, věděl, že je oba čeká dvoutýdenní povinná karanténa.

"V Itálii jsme bydleli v oblasti Benátska, v malém městě, byl tam úplný klid, žádná hysterie ani panika. V průběhu pobytu mi volal zaměstnavatel, ať po návratu zůstanu doma," popisuje Borusík. Už cestou proto volal na zlínskou hygienickou stanici a zjišťoval, jak se má chovat. Nákup jídla řešit nemusel.

"Manželka s námi na dovolené nebyla, protože zůstala po menším úrazu doma. Tak nakoupila všechno potřebné, včetně potravin. Také sousedi nám nabídli pomoc, že nám koupí třeba pečivo. A vtipkovali jsme, že i kdyby ne, aspoň trochu zhubneme," směje se Oldřich Borusík.

Povinná karanténa pro něj znamená, že jeho dny teď vypadají jako "víkendový režim" − je doma s manželkou a dcerou. Ta studuje konzervatoř v Opavě. "Už při návratu z Itálie jsme se domluvili, že dcera radši zůstane dva týdny doma. Její kantoři souhlasili. Když se teď zavřely všechny školy, je svým způsobem ráda, aspoň toho tolik nezamešká," říká Oldřich Borusík.

Nikdo z rodiny žádné příznaky nemoci necítí. "Domácí vězení" tráví v klidovém režimu. "Díváme se na televizi, doháníme doma resty. Jen mě štve, že i když nemusím vstávat, mám v sobě nějaký přirozený budík a budím se stejně každý den v šest ráno," směje se Borusík.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru