Plošné opatření oznámil podle agentury Reuters včera večer premiér Conte. Lidé podle něj mají omezit i pohyb na veřejnosti. V Itálii v pondělí zemřelo dalších 97 lidí, celkem země hlásila již 463 obětí. Nákaza se v Itálii dosud potvrdila u 9172 osob, což je nejvíce po Číně.

Itálie v počtu nakažených v pondělí překonala Jižní Koreu, která dosud oznámila 7478 nakažených a 53 obětí. Kvůli opatřením proti šíření viru o víkendu v italských věznicích propukly vzpoury − do včerejška si vyžádaly již osm mrtvých. Trestanci se bouřili hlavně kvůli zákazu návštěv. Podle listu Il Messaggero se k pondělnímu poledni vězni bouřili ve 27 nápravných zařízeních, někteří využili chaosu k útěku. Na snímku včerejší protesty ve věznici San Vittore v Miláně.

V Česku počet nakažených koronavirem do pondělního večera stoupl o šest na 38. Kvůli zabránění šíření nákazy se v zemi zavádí další opatření. Na některých hranicích v Česku začaly namátkové kontroly, vláda rozhodla, že na nich vznikne zázemí pro odběry vzorků u lidí s podezřením na nákazu koronavirem, vypomůže armáda. Od úterka stát také zakázal návštěvy na lůžkových odděleních nemocnic či domovů seniorů. Ve světě se od prosince nakazilo na 112 tisíc lidí, téměř 3900 nemoci Covid-19 podlehlo.

Více čtěte v rubrice Události

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru