Aby francouzská módní návrhářka Gaëlle Constantiniová zabránila zbytečnému plýtvání, svou kolekci ušila z vyřazených závěsů z francouzského Senátu. Jednotlivé kousky z limitované kolekce Senát se pak prodávaly za 160 až 550 € (4100 až 14 100 korun).

Čtyřicetiletá Constantiniová patří do generace francouzských návrhářů, kteří pro tvorbu využívají nestandardní materiály. S využitím starších látek má zkušenosti − často používá obnošené oděvy ze second handů, jež pak kombinuje s novými doplňky. "Ekologie mě vždycky zajímala. Vyrostla jsem na jihu, kde byly pláže pokryté plasty. Přiznávám ale, že až když jsem se přestěhovala do Paříže, tak jsem poznala, co to je znečištění z výroby textilu a co je to nadprodukce," uvedla návrhářka pro list Le Figaro.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.