Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) přichází s nápadem, jak menším podnikatelům usnadnit život. Živnostníci s ročními příjmy do milionu korun by už příští rok mohli jednou platbou vyřešit všechny své povinnosti vůči státu. Paušální daní by zaplatili jak daň z příjmů, tak i odvody na sociální a zdravotní pojištění. Zástupci firem a živnostníků nápad vítají. S kritikou naopak vyrukovali odboráři a ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Vadí jim třeba, že by nová daň mohla motivovat lidi, aby se nechali zaměstnávat v rámci takzvaného švarcsystému.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.