Bránit se doma zloději pistolí nebo nožem by mělo být snazší než dosud, navrhuje senátor Zdeněk Hraba z hnutí STAN. Pokud dnes člověk zloděje zraní nebo usmrtí, policie případ šetří i několik měsíců. Obránce čeká na výsledek a bojí se, že skončí před soudem. Seniorka z Ostravska, která se v roce 2017 bránila doma proti zloději nožem, čekala na rozhodnutí půl roku. Hraba navrhuje změnu zákona, která umožní podobné případy zastavit v samotném počátku.
Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká
80
% článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
Zadejte prosím platný e-mail.Tento e-mail je již použit. Zadejte jiný nebo se přihlaste
Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.
Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.
Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.
Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:
Platba kartou
Rychlá online platba
Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.
Víte, že...
můžete hodnotit každý článek? Zaujal vás? Nebo byste mu něco vytknuli? Byl krátký, nebo nepřinášel nic nového? Na konci každého článku najdete hodnotící tlačítka.
souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
Komentář Jana ŠtětkyCo byste raději, stovku vykradených vil, nebo deset mrtvol legálně zastřelených zlodějů, ale možná i milenců nevěrných manželek? A mají se...