Bývalý ministr zahraničních věcí ze dvou úřednických vlád Jan Kohout nastoupí v březnu jako politický náměstek na ministerstvo spravedlnosti. Jedním z úkolů, které od ministryně Marie Benešové (za ANO) dostal, je vyřizování žádosti Radovana Krejčíře o vydání z Jihoafrické republiky do Česka. Uprchlý podnikatel si v Africe odpykává 35letý trest odnětí svobody.

"Pan Krejčíř by rád domů. Bezpečnostní rada státu už o tom ale jednala a návrat vyhodnotila jako bezpečnostní riziko," říká Benešová. "Krejčíř má navíc v Jihoafrické republice rozdělané další kauzy, které by se měly dokončit. Je tam on, jsou tam svědci a je tam spis, takže není důvod brát ho sem. Přednost by měli mít Jihoafričané," vysvětluje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.