Před portugalským parlamentem v centru Lisabonu se nedávno konala neobvyklá manifestace. Lidé na ni přišli s transparenty jako například "Ano životu, ne smrti" nebo "Kdo jsme my, abychom dovolili zabíjet?" a podobně. Někteří měli v rukách kříže. Chtěli tak na poslední chvíli získat na svou stranu váhající poslance, kteří rozhodovali o zákonu na legalizaci eutanazie a asistované sebevraždy v Portugalsku.

Portugalští poslanci nakonec zvedli drtivou většinou ruku pro zákon, který umožní dobrovolný odchod ze života. Hlasování ale ještě není finální a odpůrci slibují, že se ho pokusí zablokovat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.