Státní Česká pošta se během dvou let hodlá vrátit do plusových čísel. Po několika letech ztrát tomu mají napomoci úsporná opatření, rozšíření finančních služeb a také rozdělení státního podniku na tři samostatně hospodařící části. Každou povede jeden ředitel.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Pavel Valchář 21.02.2020 15:54
Dobrý den, vážený pane generální řediteli Knape, ještě malý, ale důležitý dodatek k mému předchozímu příspěvku. Kdybyste na poště dokázali motivovat přepážkové pracovnice pozitivně při prodeji trafikantského zboží, tak si myslím, že by se to všem vyplatilo. Nyní motivujete pracovnice bohužel pouze negativně, to znamená, strháváte jim peníze za něco, co nepatří do jejich práce a co mohou ovlivnit jenom částečně. Kdyby přepážkové pracovnice dostávaly například bonus 10% z prodaného trafikantského zboží, mnoho by s tím vyřešilo a pošta by na tom byla možná v tomto směru i lépe. Manažeři mají umět motivovat lidi pozitivně i negativně, vy ale zatím předvádíte jenom tu negativní motivaci, bohužel. S pozdravem, Pavel Valchář, Příbram
Pavel Valchář 21.02.2020 15:34
Vážený pane generální řediteli Knape, víte, že jste veřejně lhal v pořadu ČT Máte slovo u paní Jílkové? Je to asi rok nazpátek, kdy jste v tomto pořadu tvrdil, že se pracovnicím na přepážkách již nebudou strhávat peníze za to, že neprodají dostatečný počet produktů a to hlavně losů, novin, časopisů, pojištění a podobných věcí, které na poště nemají co dělat. Tehdy jste prohlásil, že toto je již minulost, ale bohužel není, takže jste buďto veřejně a úmyslně lhal a nebo nevíte, co se ve vašem podniku děje...V Příbrami, na poště č.2 se pracovnicím přepážky zcela běžně strhává z pohyblivé složky platu s odůvodněním, že málo prodávají produkty, které z pošty dělají spíše trafiku...Jestli jste chlap a nechcete ztratit úplně tvář, tak byste měl zasáhnout, dostát tomu, co jste řekl a omluvit se. Děkuji. S pozdravem, Pavel Valchář, Příbram
Oldřich Zapletal 21.02.2020 10:37
Dvourychlostní doručování budí dojem, že dosud byly zásilky doručovány do druhého dne. Zajímalo by mě, zda naopak dostanu slevu(resp. odesilatel) pokud zásilka dojde později. Např. na moji adresu, a to je na Praze 6, jikoliv nějaká Horní Dolní, chodí doručovatelka pouze 2x týdně, v pondělí a ve čtvrtek! Konstatuji, že je to v rozporu s platným telekomunikačním zákonem, který ukládá doručování denně!
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru