Automobilkám se v posledních letech dařilo prodávat rekordní množství nových vozů. Přesto se v Česku už 10 let zvyšuje průměrné stáří aut, loni to bylo téměř 15 let. Trend se nedaří zvrátit navzdory snaze EU snižovat emise z automobilové dopravy ani novým regulacím, které k tomu mají přispět. Starší auta než Česko má v EU už jen Řecko, Rumunsko, Litva a Estonsko.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Honza 19.02.2020 11:02
Zajímavější by bylo znát statistiku stáří aut přepočtených na ujetý km.
Jakub Smutný 19.02.2020 10:55
Problém je i koupě-schopnost obyvatel. Při dnešních cenách bydlení si nemyslím, že by lidé měli peníze na to, aby si kupovali co 5 let nové auto za půl milionu.
Boris Hercinger 19.02.2020 09:53
A položil si někdo z hlav pomazaných jednoduchou otázku: "proč je takový zájem o starší vozy?" Je na to jednoduchá odpověď. Tyto vozy obsahují daleko menší množství elektronických cipovin, které jen zvyšují hmotnost vozu, nároky na výrobu (apropo, kde je ta ekologičnost?) a HLAVNĚ na servis!!! Žel bohu je zájem roztáček kola ekonomiky do nesmyslných čísel .... jo a kdyby jste to někdo nevěděl, říká se tomu TRVALE UDRŽITELNÝ ROZVOJ firem .... mimochodem je to pěkná blbost. Nic nelze šroubovat do nekonečna do nekonečných výšin. Současný trend, který jsme si sami nastavili se nám vrátí bohužel jako bumerang. Hezký den.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru