První úmrtí na nemoc způsobenou novým koronavirem mimo Asii ohlásila o víkendu Francie, kde zemřel čínský turista. Virus má nejvíce obětí v pevninské Číně, kde podle poslední oficiální statistiky zemřelo do soboty 1662 osob. K dosavadním čtyřem úmrtím mimo ni − v Japonsku, Hongkongu, který je zvláštní čínskou správní oblastí, na Filipínách a ve Francii − přibyl i první mrtvý na Tchaj-wanu. Roste také počet osob nakažených novým typem koronaviru, v pevninské Číně v sobotu přesáhl 68 tisíc lidí. Na snímku výletní loď Diamond Princess, která od počátku února kotví v karanténě v přístavu japonského města Jokohama s 355 nakaženými koronavirem na palubě. Včera z ní začalo vyloďování Američanů: USA v sobotu oznámily, že pro své občany vyšlou speciální evakuační letouny.

Související
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru