Vesmírný zoom od Samsungu

Největší světový výrobce mobilních telefonů představil své novinky pro rok 2020. Zásadní důraz u tří hlavních novinek kladl na množství a kvalitu fotoaparátů. Galaxy S20 a S20+ jsou ale jen poměrně krotkým vylepšením loňských telefonů. Nejzajímavější vlastnosti nabízí Galaxy S20 Ultra za 35 tisíc korun. Hlavní snímač telefonu má rozlišení 108 milionů obrazových bodů a firma slibuje až 100násobné přiblížení snímaných objektů díky kombinaci optického zoomu a softwarových úprav. Samsung začne také brzy prodávat už druhý skládací telefon Galaxy Z Flip, tentokrát s designem tradičních "véčkových" telefonů. Podrobnosti nejen o novinkách Samsungu, ale také o tom, co chystají další výrobci a jaké jsou letošní mobilní trendy, přineseme za týden ve velkém tématu na těchto stranách.

Powerbanka pro všechny případy

Externí dobíjecí baterii, která doplní energii telefonům, hodinkám i sluchátkům, a to i bezdrátově, nabíjením, nabízí společnost Trust za rozumných 999 korun.
Externí dobíjecí baterii, která doplní energii telefonům, hodinkám i sluchátkům, a to i bezdrátově, nabíjením, nabízí společnost Trust za rozumných 999 korun.
Foto: archiv výrobce

Externí dobíjecí baterie, která doplní energii telefonům, ale také třeba hodinkám nebo sluchátkům, je dobrý nápad. Hodí se na cesty nebo v nejhorším i doma, když vypadne proud. Na trhu ale není mnoho zařízení, která tohle všechno umí a poradí si navíc i s bezdrátovým nabíjením. To dává smysl hlavně u chytrých hodinek nebo sluchátek, telefony je lepší rychle dobíjet z tradičního USB-A nebo moderního USB-C portu. Trust Primo Wireless Charging Powerbank s kapacitou 20 tisíc mAh dobije i velký telefon alespoň čtyřikrát a stojí rozumných 999 korun.

Hraní, nebo snění?

Hra Dreams od studia Media Molecule má krátkou příběhovou část, zbytek si tvoří hráči sami.
Hra Dreams od studia Media Molecule má krátkou příběhovou část, zbytek si tvoří hráči sami.
Foto: archiv výrobce

Tvůrci videoher ze studia Media Molecule dokázali už několikrát vytvořit pohádkový svět, ve kterém se hráči mohli jen bavit, ale také mohli pobavit ostatní vytvářením nových úrovní a hříček. Hra Dreams pro PlayStation 4 posouvá kreativní možnosti ještě dál. Dreams mají krátkou příběhovou část, ale zbytek… ten už tvoří vlastní tvorba. V Dreams se dá vytvořit 3D střílečka, automobilové závody nebo hopsačky, vlastně cokoliv.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru