V průměru asi jedno dítě z deseti tisíc přichází na svět s velice vzácným a dosud nevyléčitelným onemocněním zvaným spinální svalová atrofie.

Velkou naději rodinám skýtá nový lék Zolgensma, který vyvinula americká firma AveXis, od jara roku 2018 součást švýcarského farmaceutického koncernu Novartis. Jeho centrála v Basileji oznámila, že letos v různých zemích bezplatně poskytne sto léčebných dávek. O tom, které dítě dostane preparát za více než dva miliony dolarů (skoro 46 milionů korun), ale nerozhodne stanovisko lékaře, nýbrž losování.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.