Předměstí Vídně, září 2008. Sloupy oblepené plakáty s fotkami a slogany populisty Heinze-Christiana Stracheho ze Strany svobodných (FPÖ). V penzionu, kde jsem před volbami bydlel, mi předávala klíče od pokoje žena, která v 90. letech utekla před válkou na Balkáně. Líčila, jak je vděčná za možnost v Rakousku žít a že za tím vším je tvrdá práce. "Z řečí, co se poslední dobou zase vedou směrem k nám, kteří jsme se nenarodili v Rakousku, mě mrazí," tvrdila s poukazem na Stracheho, jenž rozséval strach. Podobně jako před ním jiný krajně pravicový populista a provokatér Jörg Haider. Z jeho úst bylo možné slýchat názory, za něž by se nemuseli stydět ani němečtí neonacisté.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.